2021 yılının gelmesiyle birçok Kayseri’li  müşterimiz kurbanlık hayvanların fiyatlarını merak etmektedir Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize Kayseri’deki kurbanlık hayvanların fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle  bilmeniz gerekir ki 2 çeşit kurbanlık türü bulunmaktadır

1- Büyükbaş kurbanlık

2- Küçükbaş kurbanlık

Büyükbaş kurbanlıklar inek tosun güve gibi otçul hayvanların genelinden oluşur. Küçükbaş kurbanlıklar ise keçi koyun gibi hayvanlardan oluşur.

 Büyükbaş hayvanların fiyatları oldukça yüksektir. Bunun sebebi ise hayvanların et bazında yüksek kiloda olmasıdır.  Bu sebeple  büyükbaş kurbanlıkların fiyatları bir kişi için yüksek maliyet oluşturmaktadır.  Diyanet’in her yıl belirlemiş olduğu kurban hissesinin fiyatlarına göre insanlar büyükbaş kurbanlıklar da 3 4 5 6 7 gibi hisselere bölünmektedir.

 2021 yılının büyükbaş kurbanlık hisse fiyatı ise minimum 2500 TL den  başlamaktadır. 

 Küçükbaş hayvanların fiyatları ise en ekonomik olan kurbanlık çeşididir.  2021 yılının küçükbaş kurbanlık fiyatları ise   minimum 1000 TL den başlamaktadır.

 Kayseri’de kurbanlık hayvan alırken göz önünde bulundurmanız gereken rakamlar büyükbaş hayvan için minimum hisse fiyatı 2500 TL küçükbaş hayvanlarda ise minimum 1000 TL.

Kayseri’de kurbanlık hayvan fiyatları hakkında en net bilgiyi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilir her türlü sorunuza anında cevap alabilirsiniz.

Azizoğlu BesicilikKayseri Kurbanlıkkayseri hayvan fiyatları,kayseri kurbanlık,kayseri kurbanlık fiyatları
2021 yılının gelmesiyle birçok Kayseri’li  müşterimiz kurbanlık hayvanların fiyatlarını merak etmektedir Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize Kayseri'deki kurbanlık hayvanların fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle  bilmeniz gerekir ki 2 çeşit kurbanlık türü bulunmaktadır 1- Büyükbaş kurbanlık 2- Küçükbaş kurbanlık Büyükbaş kurbanlıklar inek tosun güve gibi otçul hayvanların genelinden oluşur. Küçükbaş kurbanlıklar ise keçi koyun...